Pár slov o našem rodinném fotoateliéru.

U fotografa slova nejsou potřeba, ale něco Vám o nás přeci jen prozradíme.

První sídlo Foto Kastner v Uherském Brodě.
První sídlo Foto Kastner v Uherském Brodě.
Původní zakladatel Foto Kastner v Uherském Brodě
Původní zakladatel Foto Kastner v Uherském Brodě

Trocha historie


Dne 4. května 1928 otevřel v Uherském Brodě v Ulici u Pošty (rohový dům naproti Panského domu) svůj profesionální fotografický ateliér pan Adolf Kastner (1889 - 1955). Zakladatel rodinné fotografické firmy Kastner pocházel z Jičína v Čechách a před tím, než se usadil v Uherském Brodě, provozoval fotografickou živnost v Hodoníně. Ve dvacátých letech založil filiálky také v Kyjově, Bzenci a Brně. Díky svému zaměření portrétního fotografa měl možnost se velmi podrobně seznámit s životním způsobem na Uherskobrodsku, jakož i s početnými generacemi obyvatel Uh.Brodu a jeho okolí. Kromě svého profesionálního zaměření vydal Adolf Kastner vlastním nákladem jako pohlednice fotografie Uherského Brodu a v šíři jeho profesionálního záběru se vyskytují také vzácné reportážní a dokumentární snímky.

V ulici u Pošty provozoval Adolf Kastner svou živnost do dubna 1945, kdy byl dům, v němž se nacházel ateliér, téměř zničen v důsledku bombardování. Jako náhradu dostal prostory v domě č.p. 207 v ulici Komenského (dnes Irská restaurace J.Vaňka). Po roce 1948 měl možnost jako živnostník zaměstnávající výhradně rodinné příslušníky (manželku Emílii a staršího syna Jaroslava) dál pokračovat ve své práci, avšak v roce 1952 musel "transformovat" svou živnost do výrobního družstva Zlín, kde v rodinné tradici pokračovali jeho synové Jaroslav (1919 - 1982) a mladší Adolf (1928 - 1975), jehož syn René (nar. 1959) se vyučil v oboru a navázal na profesionální rodinnou tradici v domě č.p. 116 na ulici Bratří Lužů.

Od roku 1992 má rodina Kastnerová opět svůj soukromý fotografický ateliér, který znovu založil a úspěšně ho provozuje zástupce třetí generace René Kastner. Vědom si významu a výjimečnosti této rodinné tradice, zajistil budoucnost firmy výchovou svých dětí. Syn Richard (nar. 1981) a dcera Aneta (nar. 1983) jsou již plně kvalifikovanými fotografy a pracují s otcem.

Současnost


V roce 2001 naše firma zakoupila vlastní sídlo, které postupem času upravila dle vlastních představ. Vznikly nám tak prostory pro prodejnu a 3 ateliery. Od června 2006 nás již naleznete v nových prostorách. Na podzim 2009 rozšiřujeme naše služby o maloobchod a velkoobchod s foto rámy vlastní produkce, které dosud na českém trhu nebyly. V dnešní době, kdy je většina zboží pouze na objednávku, rozšiřujeme skladové zásoby a snažíme se mít většinu rámů skladem. Velkoobchodní zákazníci, si tak mohou zboží vybrat přímo ve skladě, který je taktéž v sídle firmy.